Német nemzetiségi kirándulás

57038397 821317921557096 2151789365599141888 oNémet nemzetiségi kirándulás

Szeptember 29-én a 2020. évi német nemzetiségi közösségi célú programok keretén belül egy színházi előadáson vehettek részt a hetedikes és a nyolcadikos tanulók. Reggel ¾ 8-kor indult a buszunk Bajára, ahol meglátogattuk iskolánk előző lelkészét. Dávid Atya szívélyesen fogadott bennünket és bemutatta nekünk az új szolgálati helyét, a Szent József templomot.
Bajáról Szekszárdra vezetett az utunk. A Magyarországi Német Színház előadásában egy remek darabot láthattunk, amelynek címe: Die fürchterlichen Fünf, azaz A rettenetes Ötös. A történetben a Varangy, a Patkány, a Pók és a Denevér szokatlan lakóközösségben élnek egy híd alatt. A hangulatuk rossz, elégedetlenek a sorsukkal. Ekkor tűnik fel a Hiéna, aki korábban tagja volt zenekaruknak, de elhagyta őket, hogy karriert csináljon. Most visszatért, mert barátai hiányoztak neki. A vicces darabot megtekintve, a mű üzeneteként elgondolkodhattunk a barátság és a szeretet erejéről és a fantázia határtalanságáról. Hogy a programot színesebbé tegyük, Baján a Piriponty kisvasúttal körbeutaztuk a várost. Ezután a csoport különleges tanulmányi helyszínt látogathatott meg: a Magyarországi Németek Általános Művelődési Központ (MNAMK) udvarán álló életnagyságú hajón, eredeti nevén az „Ulmer Schachtel”-en egy képzeletbeli időutazás során a hazánkba érkező németek történetével ismerkedhettünk meg. A tanösvény állomásain megszerzett információk tovább bővítették a német honismereti tudásunkat.
Élményekkel gazdagon telve és kellemesen elfáradva tértünk haza.

.

Please publish modules in offcanvas position.