Nemzeti Tehetség Program - "Napra-forgó okos ház" projekt

57038397 821317921557096 2151789365599141888 oNemzeti Tehetség Program - "Napra-forgó okos ház" projekt

Nemzeti tehetség Program
NTP-MTTD-19
Disszemináció
"Napra-forgó okos ház" projekt

ntp logo color optimized

2020. 09.16.
Az előző tanév járványhelyzeti intézkedései miatt nem tudtuk a vállalt projektet befejezni. Ebben a tanévben folytatjuk.
Most a ház vezérő algoritmusainak kidolgozása következik.

első optimized
2020. 10. 19.
Az építéshez vásárolt anyagokból elkészült a ház. Az építéshez habosított PVC-t vásároltunk. Ennek az anyagnak a megmunkálása és használata valamint tartóssága a legmegfelelőbb a céljainknak. Könnyev vágható és ragasztható. A terv szerinti forma kialakítása látványos sikert hozott.

második optimized
2020. 11 11.
Az ismételten életbe lépő szigorítások miatt a szülőkkel történő személys találkozókról le kellett mondani. A szakköri munka sem folytatódhat a megszokott keretek közt. Kerüljük a több csoportból érkező tanulók találkozását. Az építést csak egy osztályba járó tanulókkal folytatjuk. Ez jelentős terhet és többletmunkát jelent!

harmadik optimized optimized
2020. 11. 27.
Elkészültek az egyes modulprogramok. A tesztelést javítás és sok-sok tesztelés követte a sikeres végeredmény érdekében.
Következhet az elemek beépítése, vezetékezése és az elkészült projektum bemutatása.
2020. 12. 05.
A pályázatban vállalt feladatunk volt egy tehetségmérés is. Ehhez szakember segítségét vettük igénybe. Az elvégzett mérés alapján igazolható, hogy a csoportban részt vevő tanulók közül többen "magas érték"-et és egy tanuló "Kiugróan magas értéket" ért el.
2020. 12. 12.
Az elmúlt évi pályázatunk eredményeként a végéhez ért a pályázatban vállalt projekt. Elkészült az okos házunk.
Szeretnénk bemutatni a főbb funkcióit.
1. Automatikus külső világítás. Az előre meghatározott fénytől kisebb a megvilágítás, akkor a külső világítás bekapcsol
2. A ház díszvkivilágítása infra távirányítóval vezérelhető. A ház oldalát háromszínű fényforrással láttuk el. A beépített LED-ek választható programm szerint díszítik a házat. Ez eredetileg nem szerepelt a tervben, de a közelgő ünnepek hangulata megihlette a csoportot és így került beépítésre.
3. A belső hőmérséklet emelkedésekor automatikusan indul a szellőztetés.
4. A garázs ajtó mobiltelefonra készített alkalmazással, bluetooth kapcsolattal nyitható-csukható.
5. A bejárat ajtót számkódos. A megfelelő kód megadásakor automatikusan nyílik-csukódik.
6. A ház energiaellátását napelemek is biztosítják. A tetőre 8 napelem került felhelyezésre. A napelemek optimális működése (megvilágítás) érdekében a napelemtartó egy program szerint követi a Nap "mozgását", elfordul és az esti órában pedig visszaáll a keleti pozícióra.
Sikeres projekt 10 tehetséges diákkal!

utolsó optimized

Please publish modules in offcanvas position.